5 iemesli, kāpēc ikvienam vajadzētu doties ceļojumā uz Ukrainu

Pēdējā laikā Ukraina vairs nav tik iecienīts tūrisma galamērķis, nemieru un karadarbības dēļ. Par spīti tam, ka karadarbība norisinās tikai Ukrainas austrumu reģionos un Ukrainas centrālajā un rietumu daļā karadarbība nenotiek un uz šiem reģioniem doties ir pilnīgi droši, tūristi tomēr labprātāk izvēlas apmeklēt kādu citu valsti. Ukraina tomēr vēl joprojām ir lielisks ceļojuma galamērķis – lån penge. Šeit būs vairāki iemesli, kāpēc Ukraina ir piemērota valsts ceļotājiem un kāpēc ikvienam dzīves laikā vajadzētu to apmeklēt vismaz vienu reizi.

1. Pilsētu dažādība

Tā kā Ukraina ir valsts ar ļoti senu vēsturi un bagātīgu kultūras mantojumu, ikviena pilsēta valstī ir unikāla un it visur ir ko redzēt. Piemēram, Kijeva spēj pārsteigt ar savu arhitektūru, mākslu un kultūru. Galvaspilsētā iespējams apskatīt vairākas vienreizējas baznīcas, neparastas ēku fasādes un dažādus citus monumentus. Kijeva ir Ukrainas kultūras šūpulis. Odesa, savukārt ir kūrortpilsēta, kas vēsturiski ir bijusi ostas pilsēta. Tajā iespējams mierīgi atpūsties pie Melnās jūras un baidīt draudzīgo klimatu, kā arī izzināt pilsētas interesanto vēsturi. Valts rietumu daļā ir vairākas mazas pilsētiņas, kurām arī piemīt sava vaida burvība, jo tās apvieno gan kultūru gan unikālu dabu. Ukraina ir valsts, kas var piedāvāt piemērotu atpūtu ikvienam.

2. Dabas daudzveidība

Tāpat kā pilsētas, arī daba ir ļoti daudzveidīga un Ukrainā ir iespējams vērot gan neaprakstāmi skaistas kalnu ainavas gan mežus un līdzenumus, gan kalnu upes ar ūdenskritumiem, strautiem un avotiem. Tāpat Ukrainā ir ļoti daudzveidīga flora un fauna. Dodoties pārgājienos kalnos vai citviet ārpus pilsētas ir iespējams vērot dzīvniekus savā dabiskajā vidē un unikālas savvaļas augu pļavas. Īpaši ainaviska ir Ukrainas rietumu daļa, kur stiepjas Karpatu kalni un dienvidrietumi, kur atrodas jūras piekraste.

3. Tradicionālā virtuve

Ukraina pavisam noteikti ir lielisks galamērķis ikvienam gardēdim, jo Ukraina ir valsts ne tikai ar mākslas un arhitektūras mantojumu, bet arī nepārspējamu un ļoti unikālu tradicionālo virtuvi. Sākot no visiem labi zināmās biešu zupas, boršča, līdz pašu gatavotām desām jeb kovbasām un tradicionālajām ukraiņu uzkodām, salo. Ukraiņu tradicionālā virtuve patiešām ir plaša un daudzveidīga. Ja jūs vēlaties iepazīt jaunas garšas un uzskatāt sevi par īstenu gardēdi, tad Ukraina pavisam noteikti ir vieta, kas jāapmeklē.

4. Zemas cenas

Ukraina ir viena no lētākajām valstīm visā Eiropā. 2015. gadā Kijeva pat nopelnīja Eiropā vislētākās galvaspilsētas titulu. Ukrainā it viss ir pieejams par salīdzinoši zemām cenām – naktsmītne, ēdieni un dzērieni, transports un citas preces un pakalpojumi. Ja nākamo ceļojumu plānosiet uz Ukrainu, tad daudz naudas nebūs nepieciešamas, jo ceļojuma kopējās izmaksas noteikti būs krietni zemākas nekā tad, ja jūs dotos, piemēram, uz kādu Rietumeiropas valsti.

5. Draudīgi iedzīvotāji

Noteikti labs iemesls apmeklēt šo valsti ir arī draudzīgā iedzīvotāju attieksme pret iebraucējiem. Ukraiņi viesus tiešām uzņem labprāt un būs gatavi izpalīdzēt jebkurā situācijā. Jums nav jābaidās no tā, ka varētu apmaldīties, jo ikviens vietējais labprāt laipni pastāstīs, kurā virzienā doties un kā atrast visu nepieciešamo. Tāpat ukraiņi labprāt tūristus aicina pie sevis, lai iepazīstinātu ar dažādām tradīcijām, forbrugslån un pacienātu ar jau minētajiem tradicionālajiem ēdieniem. Ja dodaties uz attālākiem lauku reģioniem, noteikti nekautrējieties un piekrītat uzaicinājumam iepazīt vietējo dzīvi.