Ar ko pasaulei ir zināma Ukraina?

Pirmām kārtām, pasaules mērogā Ukraina ir slavena ar savām ļoti skaistajām meitenēm un sievietēm. Šim uzskatam ir ne tikai taisnība ne tikai Rietumu sabiedrībā, bet, piemēram, arī Ķīnā. Ķīnas iedzīvotājiem ir pieejams realitātes šovs, kurā ukraiņu meitenēm ir iespēja izvirzīt savu kandidatūru, lai iepazītos ar jauniem ķīniešu jauniešiem vai pat šova beigās noslēgt laulību.

Nesen Ukraina daudz tika pieminēta starptautiskā mērogā saistībā ar Krievijas iebrukuma Ukrainas valsts Austrumu daļā, un lidmašīnas mistisko avāriju un visu pasažieru bojāeju Ukrainas teritorijā. Saistīts ar šiem un citiem precedentiem, Ukraina ir pazīstama ar savu politisko nestabilitāti, ieskaitot Oranžo revolūciju. Oranžā revolūcija bija virkne protestu un politisko notikumu, kas risinājās Ukrainā no 2004. gada novembra līdz 2005. gada janvāra mēnesim. Šī revolūcija sekoja uzreiz pēc balsojuma vēlēšanās par 2004. gada Ukrainas prezidentu. Tika apgalvots, ka vēlēšanās notikusi ievērojama korupcija un vēlētāju iebiedēšana. Kijeva, Ukrainas galvaspilsēta, bija centrālais Oranžās revolūcijas kampaņas pretestību punkts, ar tūkstošiem protestētāju ejot demonstrācijās katru dienu.

Ukraina pasaulē ir labi pazīstama arī ar savu nacionālo virtuvi, galvenokārt, boršču, kas ir sarkanas zupas veids, ļoti izplatīts daudzviet Austrumeiropā, un pildītiem, vārītiem miltu izstrādājumiem – vareņikiem.

Eksporta jomā Ukraina ir salīdzinoši zināma ar tās kviešu eksportu. Kvieši ir arī saistīti ar Ukrainas karoga dzeltenās krāsas daļu, simbolizējot labību un pārticību. Ukraina ir slavena ar savu lauksaimniecisko ražošanu, it īpaši, saulespuķēm un kviešiem. Ukrainu reizēm dēvē arī par Eiropas “Maize grozu”. Ieņēmumi no lauksaimniecības eksporta Ukrainā tiek lēsta ap 6 miljardi eiro apmērā.

Ukrainai pieder pasaules lielākās mangāna rūdas rezerves, kas veido 11% no visas pasaules noguldījumiem. 32% no pasaules mangāna produkcijas notiek tieši Ukrainā. Mangāns ir samērā izplatīts elements, kas atrodams zemes garozā. Nozīmīgākās un lielākās mangāna rūdu atradnes ir ne tikai Ukrainā, bet arī Gruzijā, Urālos, Indijā, Brazīlijā, Dienvidāfrikā un Rietumāfrikā. Mangāna rūda satur dzelzs oksīdu piemaisījumus, ko bieži izmanto rūpniecībā, piemēram, melnajā metalurģijā tas tiek izmantots kā dezoksidantu, jo aktīvi saista sēru, skābekli, un oglekli. Pavisam attīstītu mangānu visbiežāk lieto tieši krāsaino sakausējumu leģēšanai.

Diemžēl, Ukrainu visā pasaulē pazīst arī pēc Černobiļas notikumiem, kuri norisinājās pirms 30 gadiem. Černobiļa ir pilsēta Ukrainā, kuras daļa tagad sastāv no strikti ierobežotas Černobiļas aizlieguma zonas. Tā atrodas ziemeļu Kijevas apgabalā, aptuveni 90 km uz ziemeļaustrumiem no galvaspilsētas Kijevas, netālu no robežas ar Baltkrieviju. Pilsēta kādreiz bija Černobiļas rajona administratīvais centrs. Černobiļas pilsētā šobrīd vēl joprojām dzīvo aptuveni 704 iedzīvotāji, salīdzinājumam – pirms evakuācijas to apdzīvoja 14000 iedzīvotāju. Pilsēta tika evakuēta 1986. gada 27. aprīlī sakarā ar katastrofu Černobiļas atomelektrostacijā, kas ir vislielākā katastrofa kodolavāriju vēsturē. Negadījuma brīdī konstatēti 2 nāves gadījumi uzreiz pēc sprādziena un vēl reģistrētas 29 ugunsdzēsēju un darbinieku nāves vairākas dienas un mēnešus vēlāk, kuras iestājās no akūta radiācijas sindroma.

Sporta arēnā Ukraina ir slavena ar brāļiem Klitschko, smagā boksa čempioniem. Ir vērts atzīmēt, ka Vitali Klitschko bija pirmais profesionālā boksa pasaules čempions, kurš ir ieguvis arī doktora grādu. Vēl slavens vārds ir Andriy Schevchenko, futbolists, kurš spēlējis tādās komandās kā AC Milan un Chelsea FC.

Iespaidīgs ir arī ukraiņu tautas lasītprasmes līmenis, kas Ukrainā sasniedz augstos 99,7 procentus. Ap 70% visu valsts iedzīvotāju dzīvo tieši pilsētu teritorijās.