Ievērojamākie apskates objekti Ukrainā

Ukraina ir lielākā valsts Eiropā, kurai ir gan daudzveidīga un unikāla daba, gan ievērojams kultūrvēsturiskais mantojums. Šai valstij nenoliedzami ir daudz ko piedāvāt tūristiem. Katrā pilsētā un reģionā iespējams atrast neskaitāmi daudz dažādu dabas un kultūras tūrisma apskates objektus, kurus ir vērts redzēt un iepazīt. Šeit būs daži no ievērojamākajiem un tūristu iecienītākajiem apskates objektiem Ukrainā.

Karpatu kalni tiek dēvēti par Ukrainas zaļo pērli. Tas ir viens no tūristu iecienītākajiem apskates. Kalnu apgabalos ir iespējams vērot gan neskartus mežus, tipiskas kalnu apgabalu pļavas un ūdenstilpnes, gan apstrādātas lauksaimniecības zemes un vietējo iedzīvotāju dzīvesveidu. Ukrainas teritorijā Karpatu kalnu augstienes pārsniedz pat 2 000 m augstumu. Kalnu apgabalos ir izveidoti arī vairāki slēpošanas kūrorti, kas sniedz iespēju tūristiem ne vien baudīt dabas skaistumu, bet arī nodarboties ar aktīvo tūrismu.

Sofijevkas parks, kas atrodas Umaņas reģionā arī ir ļoti iecienīts apskates objekts. Tas ir unikāls ainavu arhitektūras veidojums, kas apvieno dabas un cilvēka radītus objektus. Tajā iespējams apskatīt dažādas skulptūras, strūklakas, dārzus, apstādījumus, nelielus ūdenskritumus utt. Parks ir aptuveni 154 ha liels un tā izveide tika sākta jau 18. gadsimtā. Parka veidols un izskats laika gaitā ir vairākkārt ticis mainīts, jo ir mainījušies tā īpašnieki un uzturētāji, līdz ar to, mūsdienās tas apvieno dažādiem laikiem raksturīgo arhitektūru.

Alu klosteris Ļivā ir mazāk zināms, taču ļoti unikāls un apskates vērts tūrisma objekts. Tas ir klosteris, kas izbūvēts klinšu alās, kuras atrodas lēzenos kalnos. Skats uz klosteri ir patiešām neparasts, turklāt tas nav šim Ukrainas reģionam raksturīgs arhitektūras stils. Nekur citur tuvākajā apkārtnē ko tamlīdzīgu vērot nav iespējams. Klosteris ir veidots divos stāvos. Apakšā izbūvētas dzīvojamās telpas un augšā dievnams. Šī vieta tiek uzskatīta par īpaši svētu un neparastu.

Kijevas Svētās Sofijas katedrāle ir viens no ievērojamākajiem kultūrvēsturiskajiem objektiem Ukrainā. Šis arhitektūras piemineklis atrodas Ukrainas galvaspilsētā, Kijevā. Katedrālei sākotnēji bija 5 jomi un 13 kupoli, kas to padarīja īpaši greznu. Katedrāli saka celt jau 11. gadsimtā, līdz ar to šādas arhitektūras tehnikas ir neraksturīgas un neparastas gan konkrētajam laikam, gan bizantiešu arhitektūrai kopumā. 17. gadsimta beigās katedrāle tika pārbūvēta tipiskā slāvu baroka stilā. Pēc tam katedrālei bija 19 kupoli un tā tika padarīta vēl greznāka, taču zaudēja savu sākotnējo unikalitāti. Par spīti tam, tā vēl joprojām tiek uzskatīta par ļoti īpašu un unikālu kultūrvēsturiskā mantojuma daļu.

Pidhirtsi pils, kas atrodas netālu no Ļovas ir ne vien unikāla savas arhitektūras un vēstures dēļ, bet arī tāpēc, ka tā ir dažādiem mītiem apvīta vieta. Tā tiek dēvēta par spokaināko vietu Ukrainā. Pati pils ir 17. gadsimta arhitektūras meistardarbs. Tai ir piecstūra forma un katra siena ir aptuveni 100 metru gara. Pilij ir ievērojami nocietinājumi, kā arī tai ir brīnišķīgs pils parks. Par šo pili klīst dažādas leģendas, taču ir zinātniski apstiprināts, ka pilī notiek dažādas anomālijas. Pašā pilī ieeja tūristiem gan ir liegta, bet to var apskatīt no ārpuses.

Šie ir tikai daži piemēri no visiem unikālajiem un ievērības cienīgajiem apskates objektiem Ukrainā. Šajā valstī ir daudz ievērojamu, greznu baznīcu, interesantu, mītiem apvītu piļu, skaistu parku, vienreizēju dabas objektu un daudz kā cita. Ukraina noteikti ir valsts, kuru ir vērts apmeklēt, lai izbaudītu tās neparasto skaistumu.