Kas jāzina dodoties ceļojumā uz Ukrainu?

Ukraina ir valsts ar galvaspilsētu Kijevu, pati valsts atrodas Austrumeiropā un platības ziņā ir viena no lielākajām valstīm Eiropā. Tā ir arī Latvijas kaimiņvalsts Baltkrievijas blakus esošā valsts. Ukraina pasaulē ir pazīstama ne tikai ar virkni izciliem literatūras, inženierzinātņu un sporta pārstāvjiem, bet arī ar nesenajām politiskajām pārmaiņām, kuras sākās 2013. gada nogalē un noveda pie Ukrainas konfrontācijas ar tās lielāko kaimiņvalsti Krieviju. Taču neskatoties uz to, Ukraina vēl joprojām pievilina tūristus ar tās populārākajiem tūrisma objektiem, piemēram, Sofijas katedrāli un Vladimira klosteri Kijevā, Karpatu kalniem, Pečerskaju Lavru, Krimas pilsētu – Jaltu, Alupku, Sevastopoli, Voroncova un Livādijas pilīm, Nikitas botānisko dārzu, kurā ir vairāk nekā 15 tūkstošu dažādu augu sugu un daudziem citiem. Ņemot vērā politisko situāciju Ukrainā šobrīd – Rietumukraina ir visdrošākā vieta, kur doties brīvdienās. Lai dotos uz Ukrainu brīvdienas, Latvijas iedzīvotājiem ceļojuma vīza nav nepieciešama.

Ja izvēlaties ceļojumā doties ar auto caur Poliju, tad ar šo transporta līdzekli līdz Ļvovai no Rīgas nokļūsiet aptuveni piecpadsmit līdz sešpadsmit stundu laikā. Būs jāparūpējas par vairākiem šoferiem, kas ik pēc 3 stundām braukšanas varētu savā starpā mainīties. Galvenie autoceļi Rietumukrainā ir labā stāvoklī un visai sakārtoti, piemēram, ceļš no Latvijas robežas uz Ļvovu. Runājot par valstu robežām – jārēķinās ar iespējamu stāvēšanu uz Polijas un Ukrainas robežas, it īpaši, braucot atpakaļceļā, jo iebraucot Eiropas Savienībā gaidīšana uz šo valstu robežām var ilgt pat pāris stundas.

Ja plānojat palikt Ļvovas pilsētā, tad jāsaka, ka tā būs visvairāk piemērota tieši nesteidzīgām brīvdienām, piemēram, varat nodoties vēdera priekiem, gastronomiskām baudām un priecēt acis ar dažādos kultūru pieminekļos. Cenas precēm un pakalpojumiem Ukrainā šobrīd ir vienas no pašām zemākajām visā Eiropā. Viesnīcas istabiņas vai apartamentus pilsētā var noīrēt sākot no 10 līdz 20 eiro par vienu nakti. Ļvovas vecpilsētai ir iespējams izbraukt cauri ar tās sabiedrisko transportu – tramvaju, brauciens tajā jums izmaksās vien 7 euro centus. Pusdienas plaši pieejamās kafejnīcās un vietējās ēstuvēs jums izmaksā pavisam lēti, kārtīgi paēduši jutīsieties jau sākot no 2 eiro. Patīkams novērojums ir tas, ka ukraiņi ir laipni, atsaucīgi un izglītoti, viņi spēj sarunāties gan angliski, gan arī krieviski un ir ļoti viesmīlīgi.

Ja no Ļvovas tālāk plānojat dodies uz Karpatu kalniem kādā no pārgājieniem, tad jums jāzina, ka Karpati no Ļvovas pilsētas ir aptuveni 4,5 stundu auto brauciena attālumā. Diemžēl kalnu rajonos ceļu stāvoklis un segums ir aizvien sliktāks, tas noteikti jāņem vērā izvēloties braukšanas ātrums. Tomēr no pozitīvās puses – noteikti priecēs Ukrainas zemās benzīna un gāzes cenas. Karpatos ieteicams ir uzkāpt tā augstākajā Ukrainas pusē esošajā virsotnē – Hoverlā, šī virsotne atrodas 2061 metrus virs jūras līmeņa. Augšā un lejā kāpjot kopā noiesiet aptuveni 8 kilometrus un laika ziņā tas varētu aizņemt mazliet vairāk kā 5 stundas. Karpatos kopumā ir pieejami tiešām daudz dažādu kalnu maršrutu visa līmeņa entuziastiem, skats no kalnu virsotnes nenoliedzami spēs apburt ikvienu. No dažām kalnu virsotnēm pat saskatāma Rumānijas valsts robeža. Tāpat kā Ļvovā, arī Karpatos viesu nami viesnīcas un apartamenti neizmaksā nekādas lielās bagātības – maksimums līdz 10 eiro (parasti 3 līdz 5 eiro) no viena cilvēka kopā ar cenā iekļautām brokastīm un vakariņām. Vai nav patīkami? Jums noteikti nebūs nepieciešams ļoti liels budžets ceļojumam uz Ukrainu.