Kas jāzina dodoties ekskursijā uz Černobiļu?

Ja neskaita karadarbību un politiskos nemierus, kas plosa daļu Ukrainas pašlaik, visplašāk Ukrainas vārds pasaulē ir zināms tieši ar Černobiļas atomreaktora sprādzienu jeb Černobiļas katastrofu. Šī katastrofa notika 1986. gada 26. aprīlī un tā tiek uzskatīta par vienu no šausmīgākajām un postošākajām cilvēka izraisītajām katastrofām vēsturē. Tas, protams, ir skumji, taču cilvēku interese par šo notikumu ir ļoti liela arī mūsdienās Obtenga préstamos online mexico 24h, tāpēc daudzi vēlas šo vietu apskatīt savām acīm. Tas patiešām arī ir iespējams, taču, ja tiešām vēlaties uz turieni doties, šis tas ir jāzina.

Uz Černobiļu iespējamas tikai organizētas ekskursijas gida pavadībā

Pirmkārt, jāsaprot, ka Černobiļa tomēr vēl joprojām ir slēgta un bīstama zona, tāpēc uz to var doties tikai un vienīgi gida pavadībā. Bez pavadošās personas slēgtajā zona nevienu tūristu neielaiž. Kaut gan kopumā radiācijas līmenis Černobiļas slēgtajā zonā ir cilvēkam nekaitīgs, ir atsevišķas vietas, piemēram, paša reaktora tuvumā, kur radiācija tomēr ir visai augsta. Šajās vietās ilgstoši uzturēties nav ieteicams, tāpēc arī ir tik svarīgi visu laiku būt kopā ar pavadošo personu, kas zina, kur uzturēties ir droši un kur nav.

Aiztikt neko nedrīkst

Radiācija gaisā, kā jau minējām, nav liela un cilvēkam bīstama, taču zemē radiācijas līmenis gan ir ļoti augsts un var kļūt bīstams. Tieši tāpēc ir stingri aizliekts kaut kam pieskarties vai kaut ko ņemt līdzi kā suvenīru. Nedrīkst nedz plūkt augus, nedz celt no zemes akmeņus vai kaut ko līdzīgu rapidos24.mx. Viss uz zemes un zemē atrodamais ir radioaktīvs un bīstams.

Ir nepieciešams atbilstošs apģērbs

Ir noteikts, ka Černobiļas slēgto zonu drīkst apmeklēt vien tad, ja mugurā ir apģērbs, kas nosedz visu ķermeni, proti, jābūt garajām biksēm un kreklam ar garām piedurknēm. Tas, protams, vajadzīgs, lai atvairītu radiāciju un tā neskartu kailu miesu crédito sin buró. Staigājot pa Černobiļu var kļūt arī karsti, taču tas nenozīmē, ka drīkst vilkt nost drēbes. Tas var būt pat ļoti bīstami.

Pēc ekskursijas jāveic radiācijas tests

Pēc reaktora apskates ikvienam ir jāiziet radiācijas tests. Tas tiek veikts ar Geigera skaitītāju, kas mēra radiācijas starojumu. Ja tests uzrāda, ka cilvēks uzņēmis radiācijas daudzumu, kas pārsniedz noteiktās normas, viņš no slēgtās zonas netiek izlaista, jo var apdraudēt apkārtējos. Tiesa gan, kas tāds notiek ārkārtīgi reti, jo kā jau tika minēts, radiācijas apjomi nav tik lieli, lai būtu bīstami, kā arī līdzi ir gids, kas zina, kur drīkst iet un kur nē. Radiācijas apjomi parasti pārsniedz normu tad, ja gadījies paņemt līdzi kādu suvenīru, taču tad pietiek ar to, ka tas tiek atdots.