Pasaulē slaveni ukraiņi

Neatkarīgā Ukraina patiesībā ir ļoti jauna valsts. Pēc Padomju varas sabrukuma Ukrainas tautai nācās veidot savu valsti no jauna. Daudzi no Ukrainas iedzīvotājiem kara laikos tika padzīti no savas valsts, lai strādātu ārzemēs, lai slavētu citas valstis, vai lai drošībā izaudzinātu savus bērnus un mazbērnu, kuru talanti nu jau ir pazīstami visā pasaulē. Pasaule ne vienmēr zina, ka daži ļoti slaveni cilvēki patiesībā ir ukraiņu izcelsmes. Tālāk apskatīsim dažādus pasaulē slavenus cilvēkus, kuru izcelsme ir saistīta ar Ukrainu.

Igor Sikorsky – slavens inženieris pikalaina heti, helikoptera izgudrotājs, dzimis Kijevā, studējis un strādājis Ukrainā ilgu laiku pirms imigrēja uz ASV. Viņa pirmie koncepti helikoptera izgudrošanai tika izstrādāti Ukrainā.

Yuri Kondratyuk – pionieris astronautikas un kosmosa lidojuma jomā. Viņš bija pirmais, kurš veica detalizētus aprēķinus tam, kas ir nepieciešams lidojumam no Zemes līdz Mēnesim un atpakaļ. Dzimis un studējis Ukrainā.

Selman Abraham Waksman – amerikāņu mikrobiologs. Saņēmis Nobela prēmiju fizioloģijā un medicīnā par pirmās efektīvās antibiotikas atklāšanu cīņā pret tuberkulozi, dzimis un studējis Ukrainā.

Konstantin Pavlovich Buteyko – radījis efektīvu metodi, lai ārstētu astmu, dzimis Ukrainā.

Ivan Horbachevsky – Ukrainā dzimis slavenais ķīmiķis, kurš bija pirmais, kurš spēja sintezēt glicīnu.

Milla Jovovich – slavenā amerikāņu aktrise un modele, labi zināma ar savu lomu filmās “The Fifth Element” un “Resident Evil”. Milla ir dzimusi Kijevā, Ukrainā, un viņas māte ir ukrainiete.

Olga Kurylenko – dzimusi Ukrainā, pasaulē visvairāk pazīstama kā Bonda meitene 22. Džeimsa Bonda filmā “Quantum of Solace”.

Steven Spielberg – labi pazīstams amerikāņu režisors un producents, kura vecvecāki ir no Ukrainas.

Mila Kunis – šī amerikāņu aktrise ir ukraiņu izcelsmes, vēl joprojām pārvalda šo valodu, ir dzimusi Kijevā, Ukrainā.

Michael Kenneth Mann – amerikāņu režisors un producents, zināms ar tādām filmām kā “Aviator” un “Hancock”. Viņa tēvs ir no Ukrainas.

Héctor Eduardo Babenco – Brazīlijas aktieris, filmu režisors un producents, kura tēvs ir no Ukrainas.

Sergejs Prokofjevs – viens no grandiozākajiem 20. gadsimta komponistiem, dzimis Ukrainā.

Bill Evans – viens no slavenākajiem amerikāņu džeza pianistiem, viņa māte ir no Ukrainas.

Nikolajs Gogolis – krievu rakstnieks, humorists un dramaturgs, kuram bija liela ietekme uz krievu literatūru un pat krievu valodu. Pats dzimis un ilgi dzīvojis tieši Ukrainā.

Anna Ahmatova – krievu / padomju laiku dzejniece, ar lielu ietekmi krievu dzejā, dzimusi Ukrainā.

Mihails Gorbačovs – pēdējais Padomju Savienības prezidents. Viņš palīdzēja apvienot Austrumu un Rietumu Vāciju ar savu lēmumu neiejaukties, kad Berlīnes mūris tika sadalīts 1989. gadā Viņa māte ir no Ukrainas.

Moshe Sharett – otrais Izraēlas premjerministrs, dzimis Ukrainā.

Levi Eshkol – trešais Izraēlas premjerministrs, dzimis un studējis Ukrainā.

Ray Hnatyshyn – kalpoja kā ģenerālgubernators Kanādā līdz 1995. gadam, viņa tēvs ir no Ukrainas tēvs.

Gleb Kotelnikov – mugursomas izpletņa izgudrotājs koroton pikavippi, dzimis Krievijā, taču savu izglītību un idejas izgudrojuma ieguvis tieši Kijevā, Ukrainā.

Leonid Stadnik – pasaulē garākais cilvēks. Veterinārārsts, kurš apgalvo, ka ir 2,54 metru garš, par aptuveni 18 cm garāks nekā pašreizējā Guinness pasaules rekordists. Diemžēl, Leonīds atsakās ļaut sevi mērīt, apgalvojot, ka viņš nevēlas nekādu publicitāti un vēlas dzīvot mierīgu dzīvi. 200 kg smagā vīrieša neparastā izaugsme ir rezultāts izoperējot audzēju viņa hipofīzē, kas izraisījis lielu daudzumu augšanas hormonu izdalīšanos.

Šis ir tikai neliels ieskats sarakstā ar pasaulē slaveniem cilvēkiem, kuri dzimuši Ukrainā vai kuru senči nāk no mūsdienu Ukrainas teritorijas.