Vai ir droši doties uz Ukrainu?

Ukraina ir ļoti skaista valsts ar unikālu dabu un vienreizēju kultūras mantojumu, kas vienmēr ir piesaistījusi tūristu uzmanību, taču, saistībā ar nemieriem un militārajiem konfliktiem, kas risinās Ukrainas teritorijā kopš 2014. gada, ceļotāji uz šo valsti dodas nelabprāt. Cilvēki baidās par savu drošību un pat dzīvību. Tāpēc labāk izvēlas citus ceļojumu galamērķus. Kā tad īsti ir, vai ir droši doties uz Ukrainu vai tomēr nē, kāda ir pašreizējā situācija valstī un kas jāņem vērā, dodoties uz Ukrainu.

Ukrainas teritorijā patiešām norisinās militārie konflikti, ko var uzskatīt par karadarbību, taču tas neattiecas uz visu valsts teritoriju. Ukrainas austrumu daļā, kā, piemēram, Doņeckā un Luganskā, pašlaik norisinās aktīvi militāri uzbrukumi un låne penger, tāpēc uz šīm vietām doties pavisam noteikti nav droši un to darīt nebūtu vēlams nekādos apstākļos. Arī gaisa satiksme virs šīs zonas ir apturēta. Ukrainas austrumu daļai kopumā vajadzētu mest līkumu, taču Ukraina ir liela valsts, līdz ar to, karadarbība konkrētās zonās neliedz apmeklēt valsts reģionus, kuros karadarbība nenotiek. Piemēram, Ukrainas galvaspilsēta Kijeva, kas ir tūristu iecienītākais galamērķis, ir pilnībā droša zona. Kijevā un tās apkārtnē rit pavisam normāla ikdienišķa dzīve. Cilvēki staigā apkārt, apmeklē pasākumus, dodas uz kafejnīcām un citām publiskām iestādēm utt. Nonākot Kijevā, nekas neliecina par to, ka valstī norisinātos jebkāda militāra darbība, ja nu vienīgi publiskās fotoizstādes un, kas vēsta par notikumiem valsts austrumu reģionos un aicinājumi ziedot karadarbības upuriem.

Tomēr, par spīti tam, ka daļā valsts nekādas briesmas nedraud, tūristiem šī valsts vairs uzticību neievieš, jo kas gan liedz karadarbībai izplesties? Saprotot, kāda ir patiesā situācija Ukrainā un apzinoties, ka karadarbība nav skārusi visu valsti vēl nedod viennozīmīgu atbildi uz jautājumu, vai ir droši ceļot uz Ukrainu? Vairums tūristu, kas nesen ir bijuši Ukrainas mierīgajā daļā, atbildēs, ka tas ir droši, vēl jo vairāk, tagad drošības sajūta ir daudz lielāka kā jebkad agrāk. Valstī ir izsludināts trauksmes līmenis un sms lån på dagen, līdz ar to, tiek pastiprināti piedomāts pie drošības. Uz ielām ir izvietotas policijas un armijas ekipāžas. Tiek pastiprināti piedomāts pie tā, lai neizceltos nekādi nemieri un valstī viss ritētu ierasto gaitu.

Tātad kopumā viss ir droši un uz Ukrainas mierīgajām teritorijām var doties ikviens, taču, zināma piesardzība ir jāievēro. Tas neattiecas uz uzmanīšanos no militāriem iebrukumiem vai karadarbības sākšanos, jo šāda iesēja ir patiešām niecīga. Tik pat labi, karadarbība var tikt uzsāka jebkurā citā valstī, kur nekādi militāri konflikti pašlaik nenorisinās, tomēr, vats ir cietusi un politiskā situācija ir saspīlēta, tāpēc nevajadzētu skaļi izteikties par Ukrainas konfliktiem. Kādam jūsu teiktais var nepatikt, kas var izraisīt asas diskusijas un pat strīdus. Ja dodieties uz Ukrainu, esiet parasts tūrists. Cilvēki Ukrainā kopumā ir ļoti draudzīgi un pretimnākoši, tāpēc nav jāsatraucas par to, ka varbūt nāksies kādam pajautāt norādes vai uzzināt kādu citu informāciju. Ja jūs būsiet draudzīgs pret vietējiem, viņi būs draudzīgi pret jums.

Ir jāsaprot, ka ceļošana vienmēr saistās ar zināmu risku, jo katrai vietai un kultūrai ir savas īpatnības un konkrēta politiskā un ekonomiskā situācija, kas lån på dagen uten kredittsjekk. Arī valstī, kurā nav nekādu militāru uzbrukumu vai teroraktu draudu, var nākties saskarties ar nepatīkamām un pat bīstamām situācijām. Ukrainas centrālā un rietumu daļa ir tik pat drošas kā jebkura cita valsts, kurā nenotiek atklāti konflikti, tomēr zināma piesardzība ir jāievēro un nedrīkst tīši provocēt valsts iedzīvotājus vai citus apkārtējos.